Ustka pokoje Willa Janina

Klonowa 1 Tel. 608040090

Pokoje
Dworzec PKS w Ustce.

Zanim Ustkę połączono ze Słupskiem linią kolejową w roku 1878 mieszkańcy Ustki oraz interesanci zmuszeni byli do korzystania z kursującego na tej trasie dyliżansu. Najpierw kursował on jedynie dwa razy w tygodniu przewożąc pasażerów i pocztę. Później, w miarę istniejących potrzeb uruchomiono codzienne kursy dyliżansu.

Dworzec PKS to trochę zbyt duże słowo jeśli chodzi o miejsce w Ustce, skąd odchodzą autobusy dalekobieżne i gdzie kończą swój bieg te przywożące pasażerów z Polski. Nie ma tu typowego dla dworców budynku z kasami i z poczekalnią.

Niemniej jednak w tym samym miejscu, skad od kilkuset lat drogą lądową wyjeżdzali w świat Ustczanie w miejscu dawnej stacji dyliżansów funkcjonuje dworzec autobusowy. Jest to centralne miejsce w naszym mieście znajdujące się przy głównej ulicy Ustki - "Marynarki Polskiej" naprzeciwko kościoła.
Ustka stacja dyliżansów
- pętla PKS
To w to miejsce położone w samym sercu uzdrowiska Ustka autobusy dalekobieżne przywożą gości i turystów. Stąd też po zazwyczaj udanym pobycie wyjeżdżają oni do swoich domów z bagażem pełnym muszelek, pamiątek oraz głową pełną pięknych przeżyć i wrażeń.
Połączenia autobusowe
łączą Ustkę z wielkimi aglomeracjami jak: Warszawa, Jelenia Góra, Łódź, Zakopane, Katowice, Zamość .

Bez przesiadek mieszkańcy tych miejscowości oraz miasteczek leżących na trasie przejazdu autobusów mogą spokojnie i komfortowo dotrzeć nad morze.Informujemy, że autobusy lokalne, kursujące na trasie Ustka - Słupsk mają swoją pętlę w innym miejscu. Jest to "Plac Dąbrowskiego" położony nieco dalej od centrum miasta.

Nasz adres

domek
Willa Janina Ulica Klonowa 1
76-270 Ustka
telefon
Telefon: 608 040-090
koperta
E-mail: atybusz1@poczta.onet.pl

Polecaj naszą stronę znajomym


Polecaj nas na Facebooku
Poleć nas na Twitterze