Ustka pokoje Willa Janina

Klonowa 1 Tel. 608040090

Ustka - miejsce wypoczynku w uzdrowiskowym klimacie.

Dzięki doskonałym warunkom mikroklimatycznym oraz leczniczym dziłaniu tegoż mikroklimatu na organizm ludzki w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku utworzono w Ustce uzdrowisko.

Już dużo wcześniej obserwowano lecznicze działanie usteckiego klimatu, dlatego też latem, do tego pięknego, portowego miasta bardzo chętnie przyjeżdżali letnicy, by z rodzinami, w upalne dni delektować się przyjemnym zefirkiem i korzystać z kąpieli słonecznych oraz z kąpieli w morzu.

W obecnych czasach uzdrowisko Ustka odwiedzane jest równie chętnie przez kuracjuszy jak też przez wczasowiczów przyjeżdżających tu na wczasy.

Oczywiście największą atrakcją Ustki są jej przepiękne i bezpieczne plaże, z których ten kurort słynie.

Najbardziej popularna jest plaża wschodnia w Ustce, ponieważ jest to plaża zwana przez niektórych plażą miejską i to tu odbywa się większość imprez organizowanych w Ustce w okresie lata.

Plażę zachodnią wybierają osoby lubiące swobodny wypoczynek w niezatłoczonym miejscu, lub ci z turystów, którzy mieszkają w pokojach i kwaterach prywatnych właśnie w tej części miasta. Jest im po prostu bliżej do tej właśnie plaży

W uzdrowisku na traktach spacerowych i w parkach rozstawiono wiele ławeczek, gdzie turyści mogą wypoczywać w cieniu, lub korzystając z promieni słonecznych podziwiać liczne fontanny. Zwłaszcza dzieci lubią pluskać się w fontannie na promenadzie w rejonie latarni lub igrać z kroplami wody w podświetlanej kolorowymi światłami fontannie na głównej ulicy Ustki - "Marynarki Polskiej." Zarówno usteckie fontanny, jak i pomnik syrenki stojący od dwóch lat w porcie są obiektami, na tle których goście uzdrowiska chętnie wykonują pamiątkowe zdjęcia.

Co w Ustce warto zobaczyć
Turystów wypoczywających w Ustce najbardziej fascynuje morze i plaża i to właśnie tu spędzają oni najwięcej czasu. Spaceru wzdłuż plaży tuż przed zachodem słońca nie da się porównać z niczym innym. To piękne przeżycie i atrakcja, z której goście kurortu korzystają bardzo chętnie. Można też spacerując po jednej z najdłuższych w Europie promenad, jaką właśnie Ustka posiada zatrzymać się w jednej z licznych kawiarenek, by wypić kawę, lub w jednej z wielu smażalni ryb, by zjeść świeżą, smażoną, morską rybę.
Atrakcje Ustki
  • Wycieczki w morze statkiem pirackim
  • Wyprawa z rybakami na połów dorsza
  • Zwiedzanie bunkrów i baterii dział po zachodniej stronie portu
  • Muzeum Chleba
  • Muzeum Minerologii
  • Port i ustecka syrenka

Nasz adres

domek
Willa Janina Ulica Klonowa 1
76-270 Ustka
telefon
Telefon: 608 040-090
koperta
E-mail: atybusz1@poczta.onet.pl

Polecaj naszą stronę znajomym


Polecaj nas na Facebooku
Poleć nas na Twitterze